A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Кролевецької міської ради

МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАВ ПРОГРАМУ ВЕЛИКОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ «ОСВІТА 4.0: УКРАЇНСЬКИЙ СВІТАНОК»

Дата: 14.12.2022 11:56
Кількість переглядів: 27

 

9 грудня 2022 року Міністр освіти і науки України під час засідання Уряду презентував програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», яка була підготовлена командою МОН на основних засадах та принципах Плану відновлення України.

Над Планом відновлення працювала велика робоча група, до якої увійшли заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров, голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, народні депутати, зокрема, Юлія Гришина та Сергій Колебошин, фахівці МОН, освітяни, науковці, міжнародні партнери та експерти.

«Ми змінюємо стратегічні цілі сфери освіти. Зокрема, спрямовуємо зусилля на відновлення та розвиток української освіти на шляху до європейської інтеграції. Пріоритетом є відбудова зруйнованої інфраструктури. Робити це потрібно з урахуванням сучасних технологій безпеки та будівництва», - зазначив Сергій Шкарлет.

Стратегічний напрям – гармонізація українського та європейського освітніх просторів задля відповідності вітчизняної системи освіти технологічному укладу Industry 4.0.

У партнерстві з Мінцифрою процес цифровізації у сфері освіти має систематизуватися глобально та індивідуально для кожного учасника освітнього процесу – від створення сучасної цифрової освітньої інфраструктури та інструментів, динамічного розвитку цифрового контенту для освіти та освітян до запуску цифрового освітнього паспорта у смартфоні.

За словами Міністра, ключовою формулою фінансування освіти має стати принцип «гроші йдуть за людиною», що дозволить громадянам бути суб’єктами освітньої політики та врешті-решт припинить нескінченні штучні «освітні експерименти» заради самих експериментів.

Концепція повністю відповідає духу та змісту глобального бачення розвитку освіти, озвученого на Всесвітньому економічному форумі у 2022 році.

Реалізація проєктів у межах програми стосується всіх ланок освіти та має на меті одержати результати до 2032 року.

«Попри тимчасові складнощі, у нас немає часу на зволікання, адже процес відбудови України розпочався. Сфера освіти, науки та інновації – це фундамент майбутнього нашої держави», - наголосив Міністр.

Нагадаємо, міністри освіти України та Королівства Швеція обговорили розширення українсько-шведської співпраці.


« повернутися

Вхід для адміністратора